Piątek, 23 października 2020, tydzień nieparzysty (43)
Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny
Uniwersytet Łódzki
Aktualności RSS

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W NASZEJ KONFERENCJI "SPOŁECZEŃSTWO A PŁEĆ..."

Zapraszamy do udziału w naszej konferencji "Społeczeństwo a płeć..."

3_m.jpg

Zapraszamy do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowowej Społeczeństwo a płeć – problemy, wyzwania, perspektywy badawcze”, która odbędzie się w Łodzi w dniach 11-12 października 2018 roku.

Celem konferencji jest wymiana doświadczeń i refleksji naukowców, badaczy, a także praktyków z różnych dziedzin nauki i obszarów życia społecznego zajmujących się kulturowymi koncepcjami płci oraz ich wpływem na funkcjonowanie kobiet i mężczyzn w społeczeństwie. Będzie to okazja do zapoznania się z podejściami teoretycznymi, koncepcjami i wynikami badań dotyczących tej problematyki, pozwalającymi lepiej rozumieć i badać wzajemne relacje między społeczeństwem i płcią. W czasie dwudniowej konferencji planujemy nie tylko prezentację zgłoszonych referatów, ale także panel dyskusyjny pozwalający na podzielenie się doświadczeniami i swobodną dyskusję przedstawicielek i przedstawicieli różnych ośrodków akademickich i organizacji poświęconą problemom, wyzwaniom i perspektywom badawczym związanym z zaproponowanym tematem.

Organizowana konferencja jest dedykowana Pani Profesor Ewie Malinowskiej, obchodzącej jubileusz 47-lecia pracy naukowej i dydaktycznej.

Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce "Konferencje".

Opublikowane: 27-03-2018
wersja do druku